Puslapiai

2014 m. gruodžio 31 d., trečiadienis

Perdangos (GB) montavimas

Dar projektuodami pasirinkome pagamintų gelžbetoninių perdangos plokščių variantą. Kitos alternatyvos (monolitas, Teriva tipo perdangos) buvo greitai atmestos dėl klaidų tikimybės dirbant objekte ir betono stingimo laiko. Paprasčiausia su plokštėmis - pagamina, uždedi, ir kitą dieną tęsi darbus.

Mūsų projekte numatytos tokios plokštės, iš kurių trys yra su išpjovomis ir dvi yra stiprintos. Stiprintų plokščių aukštis yra ne 20 cm, bet 26,5 cm. Stiprintos reikalingos dėl to, kad ant šių plokščių bus mūrijamos vidinės sienos (M15), o ant šių vidinių sienų bus paremti keli mūrlotai.  Mėlynai pažymėti ruožuose matyti būsimų sienų kontūrų dalys.

Perdangas užsakinėjome dar sezono pradžioje, t.y. kovo pradžioje. Įdomu tai, kad tik dvi gamyklos Lietuvoje gali pagaminti plokštes su įpjovomis - tai Markučiai ir Ukmergės gelžbetonis. Kalbant su Ukmergės gelžbetoniu gauti atsakymai, kad be kelių mėnesių net nesitikėtume  - mat turi stambių užsakymų ir net neskaičiuotų konkrečios kainos, nes negali garantuoti dėl gamybos laiko.

Liko vienintelis tiekėjas - Markučiai. Nemėgstu rinktis iš vienintelio tiekėjo, bet jų kaina gavosi visai normali, o pagamino per 18 dienų :)

Plokštės atvežtos su dviem fiskarais, nes didelės mašinos negali privažiuoti dėl prasto grunto:
Kadangi kelios plokštės yra ilgos ir sunkios (po 2,88 tonos) bei privažiavimo atstumas ribotas, pigiausi kranai nebūtų tikę. Teko pasidomėti kranų ypatybėmis ir paaiškėjo, kad man reikalingas mažiausiai 25 tonų kranas. Tokių kranų pasiūla mažesnė ir atitinkamai didesnės kainos. Visai atsitiktinai prie darbo dirbo kranistas su KRUPP 25 tonų kranu - su juo sutarėm geriausias kainas, t.y. 100 Lt/valanda ir minimaliai užsakomos 3 valandos. Nėra jokių atvažiavimo ar kilometrų mokesčio. Be to, jo kranas yra 4x4 ir be problemų įveikė mūsų sklypo pažliugusį pavasario keliuką.  Plokštes spėjo sumontuoti per 3 valandas. Po to kraną kviečiausi dar kartą, kad užkeltų visus likusius blokelius - pavyko sutarti už 250 Lt, bet ten ir buvo maks. pusvalandžio darbelis :)

Taip atrodo dvitėjinė HEA 280 sija ir į jos lentynas sudėtos plokštės:Sija paskui  buvo suvirinta su įdėtine detale. Įdomu tai, kad visas svoris tenka tik įdėtinei detalei - reikėjo prieš betonuojant atitinkamai nutaikyti aukščius ir įdėtinę detalę pagaminti šiek tiek platesnę, kad būtų galima suvirinti nepaliekant jokio tarpo tarp sijos ir monolitinio ruožo.
 Vaizdas iš viršaus:

Taip atrodo paremtos plokštės ant suvirinto kampuočio.

Plokštės tarpusavyje buvo "surištos" D12 armatūra, ją suvirinant su kilpomis:

Taip pat buvo užbetonuoti plotai pastato perimetru, kad būtų lygus fasadas ir per plokštes nešvilpautų vėjai:

Šioje nuotraukoje matoma vidurinė plokštė yra 265 mm aukščio.Visos perdangos plokštės atvyko su jau pragręžtomis skylėmis vandeniui išbėgti. Apskritai apie Markučius UAB galiu palikti tik teigiamus atsiliepimus.

Kiek kainavo perdanga:
Plokštės su transportavimu ir iškrovimu: 7.300 Lt (būtų pigiau, jeigu būtų normalus privažiavimas);
Darbų kaina - 50 lt/ plokštei x 12 ; plius perimetru betonavimas 30 Lt už metrą.
Kranas: 300 Lt;
Armatūros neskaičiuoju kiek suėjo, bet tikrai nedaug.

8 komentarai:

 1. Ar tenkino plokčių kokybė? nėra labai "susisukusios"?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kokybė tenkino. Susisukimo nepastebėjau, statybininkai irgi nieko nesakė. Ar čia jau vėliau išlenda požymiai? Jeigu taip - kokie ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tekę matyti ne vienam name, kad plokštės kaip ir lygiai sudėtos, pekritimų beveik nematyti, o pažiūrėjus iš pirmo aukšto viena kraštinė nesueina keliais cm, tą ir iš nevieno statybininko esu girdėjęs, Jums pasisekė :)

   Panaikinti
 3. Galiu pagelbėti organizuojant statybos valdymo darbus, skaičiuojant sąmatą, atliekant nepriklausomą statybos techninę priežiūrą ir kt darbai.
  Norėdami gauti daugiau informacijos, prašau susisiekti su manimi.
  Erikas eeeryk@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 4. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki, norejau pasiteirauti del ploksciu galu murijimo, ankeravimo, matau ankeriai ideti i mura ir privirinti prie kilpos, kaip atrodo tas ankeris? ar butinas ankeravimas ploksciu galuose? pas mus projekte parodytas L formos strypas, kurio vienas galas kisasi i perdangos skyle(?) kitas lieka mure, bet kaip tuomet jis laikosi toje skyleje? gal galite placiau aprasyti procesa? arba turite daugiau foto? pagelbetumete
  P.s. Kodel iskart ant ploksciu nekelete blokeliu?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveiki,gal kas zinote kainas perdangos plokciu 12metru ilgio

  AtsakytiPanaikinti