Puslapiai

2015 m. balandžio 20 d., pirmadienis

Schiedel kamino mūrijimas (2)

Neturinti pastolių, anksčiau pavyko sumontuoti tik apie ~60% kaminų aukščio. Kaip sekėsi pradėti montuoti kaminus, rašyta čia. Taigi, kai jau įsigyjau pastolius, Schiedel kamino mūrijimas tebuvo vienas malonumas. Per ~6 valandas dviese neskubėdami baigėm mūryti Rondo Plus d=200 kaminą, prie kurio vėliau bus jungiamas židinys.

Čia matomas jau pradėjęs kilti kaminas (esantis toliau). Pasistačius pirmąjį pastolių aukštą, metras kamino išaugo per trumpiau nei pusvalandį. Turint gerą priėjimą, eiliniai blokeliai renkami išties greitai.

Kamino mūrijimo procesas. Kampuose matosi įleista d12 armatūra, užpilta skystu betonu (cementas, vanduo ir šiek tiek smulkaus žvyro). Abu kaminai buvo pilnai armuojami nuo pat antrojo aukšto perdangos iki pat viršaus.


Apačioje nuotrauka kaip nereikia daryti :) Kadangi pastolius įsigyjau be kopetėlių ir nesinorėjo gaišti laiko konstruojant ilgesnes kopėčias, pakilimui į antrą aukštą buvo naudojama štai tokia konstrukcija. Vienas prilaiko, kitas lipa :)

Kaminas užbaigtas išbetonuojant kepurę, panaudojant dengiančiosios plokštės šabloną. Nuėmus klojinį, šioje vietoje vėliau bus matoma išsikišusi apvali skarda, ant kurios bus užmaunama "karūna" (gamintojo instrukcijoje tai vadinama "kūgiu"). Kamino užbaigime nerekomenduoju užsiimti saviveikla, nes šis mazgas sugalvotas taip, kad krituliai nepatektų ant vatos, tačiau užtikrinama tinkama vatos ventiliacija. Parašysiu apie šį mazgą vėliau, nes pačiam sunkiai sekėsi rasti informacijos, kaip taisyklingai turi būti apskardinti kaminai, išliejus betoninę plokštę ir kaminą po to apskardinant.

Dienos rezultatas matomas apačioje. Priminsiu, kad per vieną dieną ryte įsigijome pastolius ir vakare dviese jau buvome užbaigę mūryti šį kaminą.


Kaip ir rekomenduoja Schiedel gamintojas, šis kaminas nebuvo standžiai įtvirtintas ties perdanga, todėl pučiant netgi įprastam vėjus jautėsi kamino siūbavimas. Kadangi stogo dar nėra ir nėra galimybės įtvirtinti tarp gegnių, buvo sugalvotas sprendimas kaminą standžiai sujungti su  vidine pertvara (Arko M15), kuri sumūryta visai šalia kamino. Iššūkis buvo sugalvoti sprendimą, suderinant du aspektus: 1) Kaminą reikia įtvirtinti kuo aukščiau; 2) Į blokelių sieną reikia tvirtinti kuo žemiau, kad veikiančios apkrovos neišjudintų pačių blokelių.

Buvo įsigyti 40x40x4 kampuočiai ir padengti antikoroziniu gruntu:
Kaminas buvo apjuostas šiais kampuočiais ir jie tapusavyje suvirinti panaudojant 40x4 juostas. Po to visa konstrukcija standžiai sutvirtinta su sienos priešpaskutine blokelių eile, iš abiejų sienos pusių sriegtu strypu suveržus tais pačiais kampuočiais. Tokiu būdu trys blokeliai suspaudžiami tarpusavyje ir iki minimumo sumažinama rizika, kad neatlaikys įtvirtinimas į blokelius.Po šių darbų net iš gana smarkiai bandant pajudinti kaminą, jis stovi kaip įkaltas. Vėliau, įtvirtinus kaminą ties gegnėmis šie kampuočiai bus nuimti, kad netrukdytų tinkavimui. Su šiuo kaminu baigta.

Kitą kaminą (Schiedel Rondo Plus d=180 su ventiliacija) užbaigėm per kito savaitgalio pusę dienos. Likęs kaminas su visais reikalingais įrankiais puikiai tilpo į lengvojo automobilio vidų:

 Surinkti pastoliai, pradedami darbai:


Paskutiniame blokelyje svarbiausia neužmiršti išpjauti skylės ventiliacijai:
Ir namukas paruoštas atiduoti į stogdengių rankas:

Asmeninė patirtis:
1) Patiko Schiedel produkcija - tikslūs matmenys, pilna ir išbaigta komplektacija, geras gamintojo palaikymas. Kainą pavyko sutarti beveik analogiškai lenkiškai produkcijai. Rekomenduoju pasinaudoti parodų metu teikiamomis nuolaidomis ir paspaudus tiekėjus, galima išgauti tikrai gerą kainą. Ir svarbiausia - daugiau jokių išlaidų skiediniui, klijų pistoletui ir pan. - šių dalykų nerasite pigių kaimyninės šalies gamintojų sistemose. 
2) Kad ir pačią kamino sistemą pavyko įsigyti konkurencinga kaina, protu nėra suvokiama Shchiedel priedų kaina. Pavyzdžiui, kamino įtvirtinimo tarp gegnių komplektas kainoraštyje kainuoja 157 Eur.
3) Kamino montavimas nėra sudėtingas ir proceso prasme įveikiamas kiekvienam norinčiam. Skaitant instrukcijas ir pažiūrėjus kelis video klaidų tikimybės minimalios. Iš ne kasdien naudojamų įrankių reikalinga tik didelė bulgarkė blokelių pjaustymui ir gulščiukas;
4) Kitą kartą apsiimčiau mūryti tik kaminą be ventiliacijos. Blokeliai su ventiliacija sveria tikrai nemažai ir neturint idealaus priėjimo sunku vienam asmeniui juos pastatyti tvarkingai, neištaškant skiedinio;
5) Kitą kartą kaminą armuočiau ne tik nuo perdangos, bet visu aukščiu. Nebent tai būtų vieno aukšto namas ir mūrijant jau būtų stogo konstrukcija.


21 komentaras:

 1. Grazus kaminuai,gal pasidalintumet kokio auksciu ir kaina,draugas pernai 7m 200 su ventilecija pirko uz 2700,bandysiu parodos metu suderint du aminus idomu orentacine kaina.Aciu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Turiu bendrą kainą:
  1) Shiedel Rondo Plus d180+V 9 metrai;
  2) Schiedel Rondo Plus d200 9 metrai;
  Už šias pozicijas 5.900,00 Lt su PVM.

  Beje, pirmojo kamino (d180+ V) nusipirkau stogdengių įkalbėtas per daug, t.y. man atliko 0,66 metro, viso nesimūrijau. Jeigu tokį planuoji pirkti - parašyk, 0,66 metro galėsiu parduoti už itin patrauklią kainą. Yra visa komplektacija (blokeliai, keraminis vamzdis, vata (netgi su užmetimu), pasta keramikai klijuoti).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip su kamino sandarumu? Man atstovai piršo Absolut kaip sandaresnį.
  Ir kodėl nenaudojai Thermosplit blokelio šalčio tiltui nutraukti, kad nebūtų tas kaminas šalta koloną viduyry kambario :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hmm... kad galėčiau atsakyti dėl sandarumo - norėtųsu sužinoti, kokiais kriterijais turi pasižymėti sandarus kaminas? Jeigu neleisti dūmų, tai nei vienas teisingai sumūrytas kaminas neleis.

   Thermosplit nenaudojau todėl, kad pas mane bus nešildoma palėpė ir turėsiu galimybę kamino išorę namo viduje apklijuoti kieta nedegia vata.

   Panaikinti
  2. Būtų įdomu ir man apie tą kamino sandarumą. Kuo jis reiškiasi? Sandaresnėmis pravalos durelėmis? Nes pats kaminas, tai nežinau kuo gali realiai kitoks būti. Viduje keraminis indėklas, kuris gražiai susineria tarpusavyje su spec silikonu. Iš išorės nedegi kieta vata.

   Kitas klausimas, kiek šilumos prarandi per kaminą?

   Panaikinti
 4. Sako kad darant sandarumo testą kamino moduliniai blokeliai leidžią orą per sieneles, nes jie yra keramzitiniai. Blokelių tinkavimas aišku išsprendžią šią problemą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. dumas, jei netures per kur iseiti, jis suras savo kelia ir visu pirma tikrai ne per kamina, o per kamino ir katilo jungiamasias dalis ar net pati katila prades eiti...patikrinta praktiskai :) maziau fantazuokit

  AtsakytiPanaikinti
 6. ne apie dūmą šneka, o apie namo sandarumą

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, kad tokie menki praradimai per kamino sieneles yra aktualūs tik pasyvistams, kurie kiekvieną vatuko dalį gaudo. Ką jau kalbėt apie tai, kad šitą "problemą" galima išspręst aptinkavus kaminą. Kitas dalykas, tai pasyviuose namuose ir to kamino dažniausiai nėra.

   Panaikinti
  2. Butent, kad pasyvistai kamino bijo kaip velnias kryziaus..Koks dar sandarumas, jei pats kaminas ir yra didziausia skyle silumai iseiti...

   Panaikinti
 7. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, ar jau esat pasirinkęs katilą? Jeigu ne, tai kaip pasirinkot kamino skersmenį? Ir kokiame aukštyje nuo žemės katilo pajungimas į kaminą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki. Katilinei katilą nusprendžiau statyti dujinį ir kabinti ant sienos, todėl Schiedel'is nebus naudojamas.
   Kamino skersmuo buvo nurodytas projekte (d200 židiniui; d180 katilinei). Židinio kaminui reikalavimai nurodyti prie kapsulės (praktiškai visur d200); reikalavimai kaminui nurodomi prie katilo. Nedideliam šiuolaikiniam apšiltintam namui katilai eina ~10kW, jiems realiai užtenka net ir mažesnio diametro, bet pasirinkau didesnį dėl mažiau galimų apribojimų ateityje. Prieš perkant taip pat konsultavausi su gamintoju.

   Aukščio tiksliai nepasakysiu,bet židiniui pajungimas numatytas 6-tajame blokelyje nuo apačios; katilinės kaminui - 5-tajame blokelyje nuo apačios.

   Panaikinti
 9. Ar teisingai supratau - turite 2 kaminus, bet jums rrikalingas tik vienas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, supratote teisingai. Naudojamas bus tik židinio kaminas, o katilinėje statysiu dujinį kondensacinį katilą su išvestu per sieną turbo kaminu. Galima aišku dėti ir įdėklą į esamą kaminą, tačiau kainuos brangiau.

   Panaikinti
 10. sveiki,kokia kaina muro darbu eina?gal galit duot numeriuka murininku?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kai mūrijau prieš 2 metus, buvom sutarę 100 Lt/kubui. Parašykite emailą, atsiųsiu kontaktus mūrininkų.

   Panaikinti
 11. Sveiki,Rolandai, mums taip pat reiktu kontaktu darbininku kuriuos drasiai galit parekomenduoti,kuriu darbu esat patenkinti tai vieni is ju butu murininkai ka dar galite parekomenduot? Mums reikalingi nuo pamatu ir iki galo..visu sriciu darbininkai aciu.maliavkaite@yahoo.com

  AtsakytiPanaikinti
 12. Ar pasidalinsit murininku kontaktais?

  AtsakytiPanaikinti
 13. Ar pasidalinsit murininku kontaktais?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Montuoja kaminus tipo SHIDEL,is Jonavos 869820699 ,Eimantas.

  AtsakytiPanaikinti