Puslapiai

2015 m. birželio 29 d., pirmadienis

Čerpių klojimas

Stogą stogdengiai sugrebėstavo labai greitai, užtruko berods apie vieną darbo dieną. Grebėstuojant ir apskritai prieš dedant čerpes būtina labai tiksliai paskaičiuoti, kiek eilių bus formuojama. Visos čerpės gali persidengti su viršutine eile, tačiau dauguma čerpių negali persidengti šonais - vadinasi, skaičiuojant stogo plotį, turi gan tiksliai apskaičiuoti ir grebėstų išdėstymą. Mano stogdendiams su matematika viskas OK, todėl čia nesusipratimų nebuvo.

Atvežtos Monier Zanda Protector čerpės. Dalis jų  buvo sudužusios transportavimo metu. Gamintojas garantuoja, kad jeigu sudužusių čerpių bus >3% (nesu tikras ar teisingas skaičius), nemokamai kompensuos viską, kas >3%. Mano atveju vizualiai primetus susidarė gal ir kiek daugiau negu tie patys 3%, tačiau visos sudužusios čerpės buvo paprastos, t.y. ne brangios kampinės ar kraigo čerpės. Dėl šios priežasties nevargau skaičiuodamas ir dūžį tiesiog "nurašiau".
 
Kadangi objektas nesaugomas, o atvežto krovinio vertė >10k Lt, pirmąją naktį teko samdyti apsaugą - žmogus miegojo automobilyje, o visas turtas nakvojo iškrautas kieme. Kitą dieną dalis medžiagų susinaudojo, o dalį teko kurį laiką pasivežioti bagažinėje:
Stoglangiai. Norėjosi didesnių stoglangių, tačiau pakelta stogo linija (h=1,60 nuo švarių grindų) neleido dėti aukštesnių stoglangių negu 98 cm. Buvo išsirinkti naujos kartos Velux 78x98 stoglangiai su apatine rankena, nuo ankstesnės kartos besiskiriantys pagrindinai kiek didesniu įstiklinimo plotu. Perkant stoglangius, privalu įsigyti ir montavimo paketą ir pageidautina - garo izoliaciją. 

Nežinau, ar tai gamintojo, ar montuotojo brokas, tačiau nuotraukoje matoma neužsidaranti orlaidė. Iškviestas Velux serviso meistras ją nemokamai pakeitė, tačiau prasitarė, kad didžiausia tikimybė yra ta, kad stogdengiai įpratę prie viršutinės rankenos stoglangių, griebia už orlaidės ir ją sulaužo.
Gerai tai, kad atvykęs Velux specialistas įvertino ir montavimo broką - pasirodo, stogdengiai neįdėjo latako, kuris difuzine plėvele žemyn tekantį vandenį "nuveda" aplink stoglangį. Pasiteisinimas tradicinis - "jau 10 metų taip dedam, niekas nieko nesakė" :(  Liūdna dėl tokių meistrų meistrelių, tačiau latakus sumontavo be kalbų.

Pats eilinių čerpių klojimo procesas paprastas: dirba trise, vienas ima čerpes nuo paletės (kuri stovi ant žemės), meta (!) tą čerpę antrajam stovinčiam prie karnizo, o šis meta čerpę dedančiajam. Žiauriai įdomu pažiūrėti, gaila, kad nenufilmavau :)

Dedant taip pat sumontuojamos sniego užtvaros. Kamino apskardinimai dar tik gaminami, todėl juos sumontuos vėliau.

 Žiūrint per tamsintą automobilio stiklą čerpių spalva atrodo kitaip:
 Vaizdas iš toliau:
 
Jau sudėtos visos atvežtos čerpės. Visada tokiems dalykams skaičiuoju "neužmesdamas" per daug, kad neliktų medžiagų. Klojant šias betonines čerpes, vis tiek teko daryti pakartotinį užsakymą.
 Stogdengiai pasiliko praėjimą iki kamino - vėliau jį skardins.


Karnizo mazgas iš arčiau vertas komentaro. Visų pirma, stogas montuotas pagal Monier pateikiamus brėžinius, tačiau Monier specialistai apskaičiavo per žemus laštakius - jų aukščio nebūtų užtekę pasiekti latako. Teko labai skubiai užsakinėti reikiamų išmatavimų laštakius, kuriuos pagamino per pusę darbo dienos.
Moki-veži, iš kurio pirkau Monier laštakius, žadėjo priimti atgal, tačiau didmenos vadybininkas kaip tik pakeitė darbą, o naujas vadybininkas nieko apie tai nenorėjo girdėti :( Dedu minusą Moki-veži.

Jeigu Monier atstovai skaito šį blogą - būkit geri, susisiekit - grąžinsiu originalius laštakius :)

Kitas aspektas - vėjalentės, ant kurių pritvirtinti latakai, sukaltos per aukštai ir difuzine plėvele bėgantis vanduo ne iškart patenka į lataką, bet pirma kaupiasi šiame "pilve" ir kol "pilvas" nepasidaro pilnas vandens, į lataką nepatenka. Kaip galvojate - ar verta šį mazgą perdaryti, ar tiesiog pamiršti?


Beje, lietaus nutekėjimo sistemą pasirinkau Ruukki - dėl gero vardo ir rimtai atrodančios produkcijos. Parduotuvės stende galima vizualiai palyginti ruukki ir pigius lenkiškus/kiniškus gaminius - skirtumas juntamas, o kainų skirtumas nėra didelis.
 Stogo linijų sankirtoje (nuotraukos apačioje dešinėje pusėje, po sniego užtvaromis) matoma užklijuota Wakaflex juosta. Dabar galvoju, kad jos būtų galima atsisakyti, tiesiog įdedant pusinę čerpę.

Kitame įraše - apie laiptų betonavimą. Smarkiai pabodo į antrą aukštą lipti kopėčiomis, todėl nusprendžiau išsibetonuoti laiptus gana anksti.

PAPILDYMAS:
Skaitytojui prašant, prisegu detalius skaičius apie faktines produkcijos kainas:
Komentaras: Į pavadinimus nekreipkite dėmesio (pvz. SF nurodyta Benders produkcija) - vadybininkas tingėjo / neturėjo laiko perrašyti pavadinimus į Monier, tačiau pozicijų pavadinimai (pvz. "kraigo čerpė" arba "kraštine čerpė")teisingi. Dėl lietaus nuvedimo sistemos - įskaičiuota tik tai, kas matoma nuotraukose (nėra lietvamzdžių ir laikiklių, kuriuos pirksiu pabaigus fasadą). Iš sąmatos galima drąsiai išbraukti kamino apvadą, kurio nepanaudojau, nes kaminą skardinau.

Stogo plotas apie 170 kv.m.(brėžiniuose 165, stogdengiai prikalkuliavo faktą apie 175). Stogo planas apačioje, nuolydis 40 laipsnių, todėl visus matmenis manau apsiskaičiuosite pats :)


14 komentarų:

 1. sveikas, ar gali pasidalint skaiciais kiek kas kainavo detalizuotai? cerpes, kraigo cerpes, lietvamzdiai, stogo apskardinimai darbas ir pan. Su kvadraturom ir metrazais. Kaiptik dabar renkuosi skardini stoga, tai labai noreciau pasilygint. jei nenori viesai, parasyk i arthuras (eta) gmail.com
  dekui

  AtsakytiPanaikinti
 2. Papildžiau įrašą detaliomis kainomis ir išmatavimais. Darbų kainos: 50 Lt/m2 (medinė konstrukcija + plėvelė + dangos montavims), tačiau už šias pozicijas mokėjau atskirai:
  - pastolių surinkimo darbai 100 Lt (pastoliai buvo mano);
  - vėjalenčių ir lietaus nuvedimo sistemos montavimas 440 Lt;
  - stoglangių montavimas 3x200 Lt;
  - sniego gaudyklių montavimas 110 Lt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ziuriu kainas ir iki galo nesuprantu, kainos Litais ar eurais? :)

   Panaikinti
  2. Litais. Šiaip meistrais nesu jau labai patenkintas, nes vėliau dėl neteisingai sumontuotos medienos konstrukcijos gavau stiprinti pačią konstrukciją. O po kiek dabar € eina čerpinių stogų dėjimo kainos?

   Panaikinti
 3. as renkuosi Ruukki armorium skarda. Visa karkasa medienos planuojam patys pasiruost, o samdyt zmones tik skardos montavimui, kainu dar neturiu.

  pas mane samata su lietvamzdiais ir etc, bet be sniego gaudykliu, ir kaina skiriasi ~trecdaliu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nepirkit tokiu dalyku kaip stogas prekybos centruose, sutaupysite !

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mano atveju Moki-veži pasiūlė geriausią kainą. Lyginau su dar 2 tiekėjais (ne prekybcentriais).

   Panaikinti
 5. ar taip tik atrodo ar lietaus latakas per žemai sumontuotas? Pagal ruukki instrukcija: "latako išorinis kraštas turi būti ne žemiau kaip 25mm nuo stogo plokštumos tęsinio."

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, latakas toli gražu nesiekia Ruukkio rekomendacijos. Gal Ruukki siūlo mazgą be laštakio išvis?

   Šis karnizo mazgas buvo sumontuotas pagal Monier brėžinį ir gavosi būten taip, kaip gavosi. Arba Monier brėžiniai nekorektiški nes netiko mažasis Monier laštakis (gal reikėjo užsakyti aukštesnį, bet monier jo nepasiūlė), arba mes su stogdengiais nemokame skaityti brėžinių. Raituzui irgi mazgas buvo taip pat sumontuotas: http://raituzonamas.blogspot.com/2012/09/stogas-iii-ir-fasadas.html . Didelių liūčių dar neteko gyvai matyti, tačiau per standartinį lietų šis mazgas susitvarko su vandens kiekiu.

   Panaikinti
 6. ar sprendete per aukstai prikaltu vejalenciu problema ? ar taip ir palikot

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nesprendėm - vanduo puikiai patenka į lataką.

   Panaikinti
 7. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 8. nevala, žolę galėjai aplinkui nupjauti

  AtsakytiPanaikinti