Puslapiai

2018 m. sausio 29 d., pirmadienis

Tinkavimas gipsiniu tinku

Apie elektros vidaus vedžiojimą nerašysiu - stebuklų ten jokių nėra. Kartu su tėčiu išvedžiojom visą instaliaciją. Pažymėsiu tik tiek, kad gręžimo karūną perforatoriui pirkau Senukuose pačią brangiausią, ir stebuklų stebuklas - atlaikė viską !

Taigi, grįžtant prie tinkavimo - visų pirma reikėjo apsispręsti, ar tinkuosime kalkiniu, ar gipsiniu tinku. Šiuo metu atrodo, kad kalkinis skiedinys yra visiška atgyvena, tačiau tuo metu (prieš 2,5 metų) buvo tokios dvejonės dėl pasirinkimo. Aplinkui statoma daug namų, ir visuose tinkuojama gipsiniu tinku. Šiaip ar taip, gavus panašias kainas, nusprendžiau imti tuo metu gan "naujovišką" sprendimą - gipsinį.

Meistrų ilgai ieškoti nereikėjo - gerą reklamą Aliui ir komandai padarė statau sodybą blogas (nuoroda). Pasidėliojom terminus, įkainius ir - pirmyn !

Visų pirma nusifotografuojame visą elektros instaliaciją su atstumais (ilgai neužtruksim, bet patikėkit kaip gera vėliau, kai reikia prisiminti kur tie laidai paslėpti) :

Atsimenate tą koloną, kuri visa apjuosta plieno juostomis (nuoroda)?  Nors dvejojau, meistrai patikino, kad viską padarys idealiai. Ir jie... buvo teisūs !

Kolona buvo apjuosta armavimo tinkliuku ir armavimo mišiniu.
Po to gruntuojama štai tokiu gruntu:


Prie langų klijuojami profiliai su tikliuku. Ten, kur buvo šiltinti angokraščiai XPS'u, jo paviršių papildomai pašiaušiau dratiniu šepečiu, kad geriau liptų tinkas. Taip pat dar prapjoviau vietose Penosil langų sandarinimo juostą ir ją suklijavau su XPS visu jos paviršiumi - ja juosta nėra limpanti visu plotu.

 Matomas jau nuarmuotas angokraštis, paruoštas tinko purškimui:
O ar atsimenate tas plieno juostas, kuriomis "suveržiau stogą?" Taip taip, visi tokie "patobulinimai" reiškia storesnį tinko sluoksnį ir didesnę medžiagų kainą :) Nors yra ir teigiamų dalykų - didesnė namo termomasė, geresnė garso izoliacija (juokauju). Tai juostos irgi armuojamos, kad neliktų jokio sąlyčio metalas - tinkas:

Sustatomi tokie kampukai:

Naudojamas Knauf MP 75 tinkas. Štai kelios tonos tinko, sukrauto viduje:
Pirmosios nutinkuotos sienos įneša daug džiaugsmo statytojo akims:

 Tos vietos, kur tinko sluoksnis mažiausias, džiūna greičiausiai (žr. apačioje). Šioje vietoje vėliau buvo montuojamos romanetės - teko gręžti kiaurai metalą.
Na, o šitų vietų (kur liečiasi mūrtašis su mūro siena, pažymėta su rodykle) nusprendžiau nerizikuoti ir netinkuoti dėl galimo medžio deformacijų:

Nors meistrai ir žadėjo tinkamai padaryti, mano galva, tai per didelė rizika įtrūkimams atsirasti. Vėliau šiose vietose buvo klijuotos gipso plokštės, taip išvengiant standaus kontakto tarp mūrtašio ir mūro sienos.

Kainos (2015 m. vidurys): kvadratas tinkavimo 7,5 Eur/m2; bėginis metras angokraščio įrengimo 7,5 Eur / m. Kadangi pas mane tinko storis vietomis gavosi gausiai didesnis, tai skaičiuojama už papildomai sunaudotą gipsą. Iš viso sumokėta 1417 Eur visam namui.

Kalbant apie meistrus, tai rašau 10 balų iš 10. Greitai, sutartu laiku, kruopščiai, dėmesingai ir kokybiškai. Juos netgi gyrė mano priekabūs ir idealumo ieškantys dažytojai - sakė viskas kaip iš vadovėlio. Absoliučios rekomendacijos. Tinkorių kontaktai: http://tinkomeistrai.blogas.lt/tinkavimas-nuo-a-iki-z-6.html ; Alius Ražukas tel. 867863773. Priklauso Knauf MP75 klubui.


Emociškai šitą etapą galėčiau palyginti su grindų betonavimu - atliekama gan greitai, o rezultato apčiuopiamumas  didžiulis ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą