Puslapiai

2014 m. rugsėjo 21 d., sekmadienis

Rostverko įrengimas

Apie įrengtus polius rašyta čia. Pabaigus su poliais, imtasi rostverko įrengimo.

Rostverkas po apačia apšiltintas 10 cm EPS 100. Šiaip pagal projektą turėjo būti XPS (neįgeriantis drėgmės), tačiau "fantastiškasis" brigados vadovas nupirko EPSą ir bandė "prakišti" jį kaip XPS. Vėliau galutiniame atsiskaityme kainų skirtumas buvo įvertintas. Yra daug diskusijų dėl XPS arba EPS po rostverku. Mano išvados tokios: XPS geriau dėl neįgeriamumo, tačiau turi vienintelį minusą - jis yra kietas. Įšalui kilnojant žemes, EPS perima deformacijas, o XPS iš esmės ne. Tačiau iš kitos pusės - niekad ir neteko girdėti, kad įšalas būtų suskaldęs rostverką :) EPS mano atveju irgi tinkamas - po jo yra žvyro pasluoksnis plius darysime drenažą, tad nemanau, kad EPS turės galimybių daug ir dažnai maudytis vandenyje.

Atvežtas "EPS" :)


Dedamas polistorolas tarp polių. Naudojamas nivelyras aukščių sugaudymui ir tradicinis statybinis valas.Įdomus momentas - spėkit situaciją, kuomet statybininkai, ankstesniuose etapuose smarkiai vėlavę, pradeda dirbti itin sparčiai? Atsakymas: tuomet, kai savo kaštais išsinuomoja klojinius, pastolius ir kt. :)

 Dirbama iki pat sutemų, klojiniai surinkti per kelias dienas.

Priminsiu rostverko išmatavimus - aukštis 50 cm, plotis 24 cm.

Neidealiai išgręžti keli poliai, rostverkas remsis ne į poliaus centrą. Nieko baisaus.Kaip žinia, armatūros karkasai paprastai gaminami 6m ilgio ir vietoje pjaustomi ir suduriami. Sudūrimo momentai yra labai svarbūs. Įrengiant rostverką, tose vietose kur karkasai susijungia, jie privalo būti užleisti vienas kito atvžilgiu ir suvirinti. Kiek konkrečiai suvirinama - neatsimenu (STR rasite), bet esant 12mm armatūrai, vientisa siūlė turi būti kažkas apie 20 cm.

Atkreiptinas dėmesys taip pat ir į karkasų susijungimo vietas. Jeigu karkasai susijungia virš poliaus (t.y. ne tarp polių), labai svarbu suvirinti būtent viršutinę rostverko karkaso armatūrą (apačioje suvirinti šiuo atveju galima minimaliai, po kelis taškus). Jeigu karkasai susijungia tarp polių, būtina tvarkingai suvirinti apatinę armatūrą.

Blogi pavyzdžiai: karkasai sujungti nesilaikant reikalavimų:Geras pavyzdys: rostverko karkasai susijungia virš poliaus, suvirinimo siūlė ~20 cm:

Dar viena vieta - pamato kampai. Juose armatūra turi būti sulenkiama ir sujungiama su abiejais karkasais.Šiuose mazguose darėme pakankamai įvairiai, priklausomai nuo situacijos - per daug armatūros prikišus vėlgi nėra gerai, tada tinkamai nesusivibruoja ir tarpai neužpildomi betonui.

Keli kampų pavyzdžiai:


Atvyksta betonas. Šįkart užsakyta buvo idealiai tiksliai, betono nei pritrūko, nei liko. Iš vairuotojo tiesiai paimti betono sertifikatai, sutikrinta, ar tikrai atvežtas sutartos markės betonas.

Betonuojama ir vibruojama:
Už kelių dienų nuimti klojiniai.


Keliose vietose buvo išpūsti klojiniai:

Čia taip ir paliekam - kadangi šis pamato ruožas viduje, tai neturi visiškai jokios įtakos. Išskyrus tai, kad prie gaubto paviršiaus atsiranda daugiau "žaidimo", rostverką apklijuojant putų  polistirenu.

Na, o dabar įdomiausia dalis - apie klaidas ir broką :)
Kai kur neišlaikyti aukščiai ir išpūstas klojinys jau išorinėje pamato dalyje. Taip ir palikus, būtų problematiška vėliau apšiltinti cokolį, ir mūryti blokelius. Pamato viršus viename ruože nupjaunamas  didele "bulgarke".


Tame pačiame ruože išlyginama išsipūtusi dalis:

Čia rimčiausias pamatistų brokas - rostverko aukščio viename ruože trūksta net 4 cm (turi būti 50 cm).

Pats rostverkas dėl to gaunasi silpnesnis, plius neišlaikytas betono apsauginis sluoksnis armatūros atžvilgiu. Tai gali sąlygoti, kad rostverko armatūra laikui bėgant pradės rūdyti, ir laikui bėgant rostverkas įskils. Užbėgant į ateitį - šis pamatistų brokas buvo vienas rimtesnių argumentų, kodėl mūrą iš silikatinių blokelių buvo nuspręsta armuoti. Guodžiančios žinios: šis ruožas yra ne po tomis laikančiomis sienomis, į kurias remiasi perdangos plokštės, vadinasi, šis ruožas iš esmės turi atlaikyti tik 18 cm pločio vieno aukšto silikatinių blokelių sieną.

Kaip matote iš paskutinių nuotraukų, kitas įrašas bus tema : rostverko apšiltinimas iš vidaus.

7 komentarai:

 1. Apie armavimą truputį:

  Armatūrą jungiant vieną ant kitos užleidžiant 20cm jos virint nereikia, jei užleidimas mažesnis virinama. d12 armatūrai 5cm siūlės pakanka.

  Dėl apkabų, paprastai daroma iš lygios S240 klaės armatūros, lenkiant rumbuotą armatūrą per mažu spinduliu plienas lenkimo vietoje susilpnėja.

  Apkabas prie išilginės armatūros galima virinti tik taškiniu būdu, virinant elektros lanku, išilginė armatūra perkaitinama, dėl ko armatūros stipris gerokai sumažėja, taip pat sumažėja skerspjūvis.

  Bet o tačiau, kadangi individualioje statyboje paplitę dėt visko 2x kiek reikia, nu dėl visa ko :) tai visi tie trūkumai realiai neturės įtakos..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pastabas dėl rostverko armavimo gavau po atestuoto konstrukcijų dalies eksperto, kurio kasdieninis darbas yra vykdyti projektų ir statinių ekspertizes, apsilankymo statybvietėje ir jo pastabų. Kiek teisus jis ir kiek teisūs jūs - nesiimu spręsti, nesu baigęs šios srities mokslų :)

   Mano nuomone konstruktyvui, o ypač pamatams, galioja principas "geriau daugiau negu per mažai". Pataupyti bus galima ant apdailos ar baldų, bet ant konstruktyvo tikrai nematau prasmės taupyti.

   Panaikinti
  2. Tai ir mano toks pat darbas :)

   viskas gerai, jusu atveju, net smagu matyt kai rostverkas normaliai suarmuotas, nes kai pamatau po 6d16 strypus tai kad ir daugiau neblogiau, bet skauda širdį, gi tada inžinerijos mokslas niekais nueina.. :)

   tik jei kas skaitys norėjau "atfiksuot" jog armatūrą perkeitus 15 diametrų dar reikia ir virinti- tikrai nebereikia, o skersinės išvis nevirinkit, arba nebet dėl bendro pastovumo prikabinkit tose vietose, kur armatūra nedirba..

   Panaikinti
  3. Mano atveju su skersine armatūra nieko papildomai nebuvo daroma, virinom tik išilginę armatūrą.

   Panaikinti
 2. Kiek atsistojo rostverko isbetonavimas (klojiniai, darbas, betonas)?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su statybininkais buvome sutarę bendrą sumą už viską (juodžemio nustumdymas, grunto atvežimas, ašių nužymėjimas, armatūra, betonas, polių įrengimas, polistirolas, rostverko įrengimas ir kt.) - praktiškai gavosi 15k litų. Atskirai rostverko nebuvom išskyrę.

   Į šią kainą neįtraukta: apšiltinimas iš vidaus ir išorės; užpylimas smėliu.

   Panaikinti
 3. meistriukai darbų kokybe neitin matau pasižymi, manau Jūs juos taip pat truputį už tai nuskausminot :)

  kiek bėginiu metrų rostverko gavosi?

  AtsakytiPanaikinti