Puslapiai

2017 m. liepos 26 d., trečiadienis

Grindų betonavimas

Grindų betonavimas - vienas smagiausių dalykų statybų procese:
 1. Palyginti nebrangu;
 2. Darbas atliekamas greitai, per pusdienį ir iškart jaučiasi apčiuopiamas rezultatas;
 3. Būni priverstas visą statybinį šlamštą/rakandus peržiūrėti ir susitvarkyti grindis.:)
Sutariau su rekomenduotais grindų betonuotojais taip: darbas jų, medžiagos mano. Grindų betonavimo darbų kainą sutarėm už 2,31 Eur/m2. Priminsiu, kad tokia kaina buvo 2015.05 - būtų įdomu, kad pasidalintumėte komentaruose, kiek mokėjote paskutiniu metu.

Mano pagrindinis patarimas kitiems - už medžiagas mokėti  atskirai. Tokiu atveju nebėra jokio intereso darbininkams taupyti ant medžiagų ir cemento deda tiek, kiek priklauso. Mano atveju cemento darbininkai važiavo pasipildyti net 2 kartus, nes "suėjo" daugiau betono, negu buvo skaičiuota. Jeigu nebūčiau objekte buvęs - velnias žino, gal būtų nepapildę :) Medžiagų užsakymas yra itin paprasta procedūra - duodi pinigus betonuotojų vadovui, kuris užsako žvyrą, cementą ir fibrą. Nieko pačiam fiziškai vežioti nereikėjo.

Vyrai atvažiavo anksti, "nusimušė" grindų "nulį" su vandeniniu gulsčiuku. Lygį pasižymėjo ant sienos. Proceso pradžia lauke:

Tuomet betonas užpompuojamas į patalpas, paskirstomas su kastuvu:
Atkreipkite dėmesį į izoliacinę juostą - ji privalo būti dedama visur, kur grindys liečiasi su siena. Juosta atrodo taip:

Betonas šildamas plečiasi ir juosta užtikrina, kad betonas neišverstų sienų :) Ją dėjau visur, išskyrus pirmo aukšto išorinę sieną - ten dėjau 2 cm EPS 50 juostelę. Kodėl ? Dėl mažesnių šilumos nuostolių. Kaip žinia, rostverkas gauna pakankamai šalčio per polius, todėl pirmos blokelių eilės atitinkamai tą šaltį ir sugeria. Grindys šildomos, todėl atskyrus šiek tiek storesniu termoizliacijos sluoksniu, grindų šilumos energija mažiau pereis į rostverką ir/ar pirmąsias blokelių eiles. Tą akivaizdžiai parodo vėliau daryta termovizija:
Po to grindų tinklas pakeliamas, kad pats tinklas veiktų kaip armatūra. Jeigu tinklas lieka prigludęs prie žemės, jis betono absoliučiai nesustiprina. Nuotraukoje apačioje matomas šiek tiek pakeltas tinklas.
Dar dėl betono armavimo - prisiskaitęs informacijos internete, nutariau į betoną dėti fibros, idant ji surištų betoną. Kainos tai praktiškai nedidina. Grindų betonavimo atveju fibra ne metalinė, bet kažkokio sintetinio plaušo:
Ar kitam namui dėčiau fibrą - nežinau, manau, kad skirtumo nėra absoliučiai jokio.Jeigu betonas bus linkęs skilti pvz. dėl skirtingo pamatų "sėdimo", tai fibra tikrai neišgelbės. 

Grįžtant prie proceso, paskui seka betono lyginimas gulščiuku. Vyrai tikrai "atkalę ranką", tad dirba itin greitai ir tiksliai:
Išlyginus betoną, darbo imasi pats lengviausias komandos narys (spėju svoris iki ~45 kg), apsiavęs  specialų apavą. Jis atlieka du darbus: Padaro deformacines siūles (privaloma ties slenksčiais ir didesnėse patalpose) ir betono paviršių įtrina iki idealaus lygumo.


 Katilinėje paprašiau, kad padarytų nuolydį link trapo, tai nuotraukoje apačioje matomas pakilimas (prie kolektorių)


Betono storis gavosi vidutiniškai 7-8 cm, kai kuriose vietose net iki 9 cm:

Nors ir įmanoma gana tiksliai apskaičiuoti betono poreikį, mano atveju betono išeiga gavosi didesnė, negu skaičiavome kartu su betonuotojais. Kaip minėjau, cemento papildomai vežė 2 kartus po pilną bagažinę. Pasiteisino variantas mokėti už darbą ir medžiagas atskirai, nes esu tikras, kad cemento būtų pataupę matydami, kad betono storis gaunasi didesnis negu skaičiuota.

Po dienos ar tai kitos betonuotojai rekomendavo palaistyti betoną:
Ir uždengti plėvele, kadangi buvo labai karštos dienos:

Grindų betonas džiūna gana įdomiai:
Deformacinės siūlės kiek atsimenu, pradėjo atsirasti tik praėjus ~3-4 mėnesiams po grindų užbetonavimo.

Taip atrodo pjūvis antrajame aukšte:
Betonavimo kvadratūros gavosi ~145 m2, atvažiavo 8:30, 15:00 jau buvo pabaigę ir... išskubėjo į kitą objektą :) Betonavimo darbų kartu su medžiagomis kaina iš viso 831 Eur.

Mano patarimai kitiems statytojams:
 1. Rinkoje daug kas betonuoja, kainos panašios. Imkite tuos, kuriuos kažkas rekomendavo.
 2. Sutarkite, kad už medžiagas atsiskaitysite atskirai. Taip "netaupys" ant cemento. Visi betonuotojai turi pastovias vietas kur perka žvyrą, fibrą ar cementą. Problemų jokių - duodi pinigus, atveža reikiamą kiekį.
 3. Pirmame aukšte grindis nuo išorinės sienos atskirkite ne betonuotojų siūloma juosta, bet 2 cm EPS 50/80. 
 4. Dalyvaukite procese:
  1. Darbininkams mažiau galimybių "nusukti" cemento;
  2. Džiugu matyti progresą ir itin greitai atsirandančias grindis

6 komentarai:

 1. Esu girdejes, kad sildomas grindis laistyti nera gerai. Kazkas del atsirandanciu skirtingu itempiu. O del dalyvavimo as ir sakau, kad butina. Pas mane, kad ir medziagos mano buvo, bet maciau jau vyrukai buvo pasiruose skirtingu firmu tusciu cemento maisu :))) As kaip supratau, esme mazdaug tokia kad tusti lieka pas seimininka pilni isvaziuoja :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Įtempiai atsiranda, kai netolygiai džiūna. Jeigu dienos vėsios ir drėgnos - pritariu, laistyti neverta. Mano atveju kaip tik buvo karšta ir betono paviršius džiūvo smarkiai greičiau negu vidurinė dalis, todėl ir dengiau. Bet ir nedengus jokio skirtumo manau nebūtų.

   Panaikinti
 2. Man visam sitam procese labiausiai neramina tinklo pakelimas. Kodel sio darbo nepasidaryti dedant tinkla, kad meistram nereiktu kelti su kabliu? kas ten zino, kiek ten jie ta tinkla pakelia? vienur bus auksciau, kitur zemiau...o grindinio sildymo vamzdukai irgi gi turi buti konkreciame aukstyje...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Meistrai su jokiu kabliu nekėlė. Tiesiog kai užpila betono (~pusę kiekio), rankomis pakelia tinklą kartu su vamzdeliais. Vienam kambariui šiai operacijai sugaištama iki 20 sek. Jūs teisūs, kad aukštis gali būti skirtingas, tačiau gyvenant patikėkite, absoliučiai jokio skirtumo nesijaučia ir jaustis negali. Gi tinklo aukščių skirtumas bus iki 1 cm.

   Panaikinti
  2. absoliuti dauguma meistru taip ir daro, siektiek uzpyle betono su rankom kilsteli tinkla, kad jis bent kazkiek pasikeltu nuo polistirolo, o kad ten vamzdelis bus 1cm auksciau, ar zemiau nuo betono pavirsiaus, tai esmines itakos neturi :)

   Panaikinti
  3. As suprantu, kad taip daro, ir pas mane name taip dare, pats stovejau uz nugaros ir stebejau. Turi kabli su juo pakabina/kilsteli ir tiek. taciau vienoj vietoj teko garaze grindis dauzyti, tai tinklas smagiai sau guli ant putplascio :) Noriu tik pasakyti, kad tai nera patikimas sprendimas.

   Panaikinti