Puslapiai

2016 m. spalio 1 d., šeštadienis

Vidaus santechnika ir šildomų grindų įrengimas

Sveiki visi! Kažkaip gėda pasidarė - paskutinis įrašas darytas prieš pusmetį. Turiu pasiteisinimą - šeima pagausėjo jau iki 4 asmenų, tad iki pagausėjimo momento buvo būtina įsikelti į šį namą. Ne internetinis blogas buvo prioritetu, tačiau visi etapai pilnai nufotografuoti, detalios sąmatos užfiksuotos - viskas bus aprašyta. Planas įsikelti laiku pavyko :)

Grįžtant prie temos, "nulinį" kanalizacijos ciklą įsirengia dažnas tautietis pats. Tačiau darbų planas pakankamai "spaudė" ir šie darbai buvo patikėti profesionalams. Kadangi meistrai dirbo po darbo vakarais, tai nuotraukos gavosi tamsios ir jų nedaug:
Dėl alsuoklio - visai nesinorėjo kirsti stogo, todėl nutarėm dėti vakuuminį ventinį. Tiksliau sakant, numatėme jo vietą, tačiau po šiai dienai šis ventilis neįrengtas, atšakoje uždėta aklė. Ir ką gi - viskas puikiai net ir be ventilio, vandens iš sifonų neišsiurbinėja. Tikėtina, kad dėl to, kad 2 kaminų kondensatas pajungtas į bendrą nuotėkų sistemą ir galimai vėdina. Jeigu ateityje vis tik vandenį išsiurbinės, įrengsiu vakuuminį ventilį numatytoje vietoje.

Vandentiekio vamzdžiai vedžioti grindų apšiltinimo sluoksnyje, prieš tai juos įvelkant į kevalą:

Vienoje vietoje vantentiekio vamzdžiui teko kirsti rostverką, tai išsprendėme perforatoriaus pagalba tiesiog pragręžiant skylę:

Grindinio šildymo projektas - nedarytas. Dėl dviejų priežasčių:
1) kad projekto kaina vargu ar atpirktų sutaupytą grindinio šildymo metražą. Su pardavėju sutariau, kad vamzdžio likutį grąžinsiu. Be papildomo užmokesčio projektus daro wavin, bet tuomet tektų pirkti jų brangesnį vamzdį.  
2) kad meistrai visą projektą galėjo papasakoti per 5 minutes :). Pasak jų, perkant 15cm x 15 cm armatūros tinklą, vis tiek patogiausia vamzdį vedžioti kas 15 cm ir daugumoje atvejų toks žingsnis ir bus nupieštas projekte. Šiltame naujame name 15x15 tikrai užtenka, o jeigu tam tikrose patalpose bus per karšta - galima prisukti kolektoriuje.

Rekomendavus santechnikams, patį vamzdį įsigijau Frankische-ff-therm ML5 difustop, 18 mm pe-xb  vamzdis. Tai vamzdis be aliuminio ir su juo dirbasi ne taip smagiai kaip su daugiasluoksniu, vamzdis linkęs grįžti į pradinę poziciją. Kuo skiriasi daugiasluoksnis ir paprastas plastikimis vamzdis - informacijos pilna internete, jeigu trumpai - grindiniam šildymui tinkamiausias yra vamzdis be aliuminio. Kaimynystėje, kur statyti namai pardavimui - praktiškai visur sudėtas daugiasluoksnis. Iš viso sunaudota 856 metrai vamzdžio, už metrą mokėta po 0,68 Eur su PVM.


Prieš klojant plėvelę ir polistirolą, smėlis viduje buvo sulaistytas vandeniu ir sutankintas vibrokoja. Tik reikia atsargiau tankinti tas vietas, kur apačioje patiesti vamzdžiai.

 Ant grunto tiesiama 200 mikronų plėvelė, klojamas 15 cm polistolas. Ant polistorolio vėl klojama plėvelė ir tiesiamas armatūros tinklas:
Pritrūkus tinklo, likutis atvežamas ant stogo:


Kalbant apie vandentiekį, name įrengti 2 kolektoriai (Giacomini gamybos), po 7 žiedus kiekvienas. Jokių termopavarų neįrenginėjau. Esant poreikiui turėti žemesnę temperatūrą tam tikruose kambariuose, ne problema tuos kontūrus prisukti rankiniu būdu.

Po sistemos įrengimo paprašiau santechnikų užkelti slėgį, kad betonavimo metu būtų įsitikinta, kad vamdzdžiai nepažeisti
 Paklotas vamzdis:

Ties vitrina patiesta papildoma eilė vamdzdžio, kad eliminuotų nuo stiklo einantį šaltį:
Ant plėvelės nupiešiau kontūrą, kur bus įrengiama gipskartonio pertvara. Tose vietose vamzdeliai nevedžiojami. Taip bus galima grindinį profilį patikimai prigręžti prie betono:

Kiek įdomesnės formos kontūras gavosi katilinėje ir tambūre. Tas apvalus daiktas - trapas:

Ties slenksčiais privaloma vamzdelius įvilkti į izoliaciją - tai reikalinga dėl to, kad ties slenksčiais vėliau bus įrengiamos deformacinės siūlės betone, t.y. kai vieno kambario betonas judės kito kambario betono atžvilgiu, ši izoliacija sugers šį mikro judėjimą:

Antrame aukšte buvo įdomiau dėl to, kad skyrėsi perdangos plokščių aukščiai. Polistirolas suklotas 2 arba 7 cm storio, nuotraukoje puikiai matosi situacija:

Prieš grindų betonavimą taip pat teko pasidaryti klojinuką prie laiptų
Visi šie aprašyti darbai užtruko apie 2 savaites. Jei vienas būčiau daręsis vakarais - manau būtų užtrukę kelis mėnesius. Santechnikų požiūriu į darbą ir rezultatu esu labai patenkintas ir drąsiai galiu rekomenduoti: Raimondas 8-638-31055 ir Andrius 8-611-11603. Vėliau juos samdžiau pilnam katilinės aprišimui.

Kainos: 
A) Vandentiekis ir nuotėkos (įsk. 2 kolektorius ir dėžes): medžiagos 857 eur, montavimo darbai - 500 eur (12 taškų komplektų po 35 eur; kolektorių pastatymas 2x40 eur)
B)  Kiek kainavo paruošimas grindų betonavimui:
 • Medžiagos (plėvelė, armatūros tinklas, polistirolas, dirželiai, vamzdis, montavimo putos, vibrokojos nuoma) - 1.860 Eur - iš jų liūto dalį sudarė vamzdis ir polistirolas (~1.530 eur)
 • Darbai (smėlio lyginimas, plėvelių tiesimas, armatūros tinklo klojimas, polistirolo klojimas, grindų vamzdelių įrengimas, kolektorių įrengimas, užpildymas) - 800 eur.
Šildomų grindų plotas apie 140 kvadratų.8 komentarai:

 1. Sveiki, visų pirma sveikinimai! O dabar klausimėlis. Ar nėra problemos, kad putplasčiu uždengėt šlapią smėlį? Jam juk bus sunku išdžiūti. Nors gal tai ne problema?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mažiausiai sukit galvą dėl šlapio smėlio.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki, atsiprašau kad ne vietoje rašau, bet niekur nerandu jūsų kontaktų. Skaitinėjau kolegos post'ą kur komentaruose kalbate apie sutartis: http://stataunamavi.blogspot.lt/2014/09/stogas-baigtas_28.html ir noriu paprašyti kad persiųstumėt savo naudojamą šabloną į drumblius[at]gmail[dot]com

  Iš anksto ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nieko tokio. Savo naudotą padėjau į dropbox'ą

   https://dl.dropboxusercontent.com/u/54508525/Sutartis-rangos.doc

   Panaikinti
 4. Žinau TĄ jausmą :) Mus irgi spaudė laikas ir buvome užsibrėžę įsikėlimo datą - iki dabar atsimenu tą dieną, kai buvo 'p a g a l i a u'. Sveikinu :) Praėjo jau beveik metai ir dar tik dabar savo namui numerį užkabinome :))) Čia dar viena ceremonija :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nors matau, kad jau praėjo pusmetis, bet visgi - sveikinimai su pagausėjimu :)) Ir, žinoma, su įsikėlimu :) Atradau įrašą ieškodama informacijos apie betonavimą, nes pati nelabai išmanau, o planuoju sodybą tvarkyti, tai prasidėjo reikalų krūvos... :) Kadangi nežinojau, jog betonas apskritai yra judantis reikalas - iš jūsų patirties/aiškinimosi - kaip daromos tos siūlės, skirtos betono judėjimui? Ar darėte patys, ar prašėte specialistų? Gal galite kontaktais pasidalinti? Ačiū labai!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Principai dėl betono judėjimo yra šie:
   1) Pagal kiekvienos sienos perimetrą dedama minkšta deformacinė juostelė (tokia kaip porolonas). Pagal išorines sienas visur dėjau 2cm EPS50 juostelę - ji pilnai užsidengs grindjuoste, todėl storis netrukdo. Papildomai gaunasi kaip ir papildoma šilumos izoliacija tarp įkaitusių grindų ir šaltos dienos.
   2) Ties kiekvienos patalpos slenksčiais (kur dėsis durys) - tam, kad betonas skiltų kontroliuojamai.Be, to, tos vietos pirmame aukšte gali sutapti su rostverko vietomis - tai reiškia, kad ties grindys bus tose vietose bus prilaikomos ir apačioss rostverko (kuomet kitos grindų dalys guli tiesiog ant smėlio ir yra labiau linkusios "pasėsti")
   3) jeigu patalpa didesnė negu X kvadratų, reikia deformacinės siūlės ir pačiame kambaryje. Kiek X - nebeatsimenu.

   Visus šiuos niuansus puikiai išmano grindų betonuotojai.

   Panaikinti